Szczegóły szkolenia

23 kwietnia 2024 r. zapraszamy na szkolenie w trybie ON-LINE pn. WPŁYW ESG NA RYNEK NIERUCHOMOŚCI

Szkolenie już się odbyło!

Temat szkolenia

WPŁYW ESG NA RYNEK NIERUCHOMOŚCI

Wykładowcy

Mgr inż. Ilona Otoka jest rzeczoznawcą majątkowym od 2012 r. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w obszarze wycen nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych dla krajowych i zagranicznych klientów instytucjonalnych oraz podmiotów publicznych. Od 2018 r. związana jest z międzynarodową firmą doradczą Cushman & Wakefield. Ilona jest członkinią grupy ekspertów w ramach EMEA Sustainability Leadership Team w Cushman & Wakefield, którzy są odpowiedzialni za wdrażanie i rozwój usług ESG&Sustainability w CEE. Ilona należy także do ESG Product Council w Urban Land Institute Poland (ULI) oraz grup roboczych związanych z ESG w Polskiej Izbie Nieruchomości Komercyjnych (PINK), a także jest członkinią ESG Advisory Board w Proptech Foundation i wykładowczynią na Studiach Podyplomowych „Nieruchomości Komercyjne” na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Członek WSRM.

Mgr inż. Piotr Krysik – jest rzeczoznawcą majątkowym od 2021 r. Ekspert w Dziale Transformacji Energetycznej Krajowej Agencji Poszanowania Energii. Autor publikacji z zakresu budownictwa energooszczędnego, efektywności energetycznej i wyceny nieruchomości. Posiada doświadczenie w zakresie sporządzania audytów energetycznych, opracowywania strategii dekarbonizacji oraz optymalizacji zużycia energii w budownictwie i przemyśle. Piotr jest także wykładowcą na Studiach Podyplomowych „ESG w Budownictwie” na Politechnice Warszawskiej oraz „Menedżer zrównoważonego rozwoju” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Członek WSRM .

Data i godzina

23.04.2024 r.
17.00-20.10

Miejsce

ON-LINE

Czas trwania

4

Punkty do uzyskania

2

Program szkolenia

 Program szkolenia:

  1. Wprowadzenie w tematykę zrównoważonego rozwoju i ESG w kontekście na rynku nieruchomości.
  2. Najważniejsze regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju i ESG z ich wpływem na rynek nieruchomości.
  3. Przekrojowe omówienie najistotniejszych aspektów ESG wpływających na rynek nieruchomości.
  4. Rekomendacje/Standardy RICS, Tegova, IVS w zakresie wpływu ESG na wycenę nieruchomości.
  5. Przegląd aktualnych podejść na polskim rynku nieruchomości w tym podejście inwestorów i banków do aspektów zrównoważonego rozwoju i ESG.

Do pobrania