Ostatnie pożegnanie…

Koleżanki i Koledzy,

W dniu 24 listopada br. odeszła od nas nasza Koleżanka i wieloletnia Prezes naszego Stowarzyszenia Celina Hoffman.

Koleżanka Celina uprawienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości uzyskała w 1997r. Funkcję Prezesa ŚSRM i jednocześnie członka Rady Krajowej PFSRM pełniła nieprzerwanie od 2001r. W tym też okresie pozostaje członkiem Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej w zakresie nadawania uprawnień rzeczoznawcy majątkowego.

W dniach 16 – 18 września 2010r. jako Prezes ŚSRM zorganizowała XIX Krajową Konferencję Rzeczoznawców Majątkowych w Kielcach, której tematem wiodącym była problematyka związana z wyceną przedsiębiorstw. Konferencją tą podniosła poprzeczkę dla następnych organizatorów takich imprez.

W dniu 29 maja 2015 r. zorganizowała uroczystości XX-lecia Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych w Kielcach połączone z Radą Krajową.

Jej zasługi w zakresie rozwoju zawodu rzeczoznawcy majątkowego i integracji środowiska związane są z wieloletnią działalnością zarówno w lokalnym stowarzyszeniu, jak też pracą na rzecz jego wizerunku w ramach funkcjonowania PFSRM. Została doceniona przez nasze środowisko, które przyznało Jej w 2018r. najwyższe odznaczenie  rzeczoznawców majątkowych Amicus de rebus Peritorum Polonorum.

Wydawałoby się, że Nasza Koleżanka Celina poprzestanie na tym. Nic z tych rzeczy. We wrześniu br. w sposób perfekcyjny dopilnowała organizacji XXVIII Krajowej Konferencji Rzeczoznawców Majątkowych, która odbyła się w Kielcach. Wtedy większość z nas widziała ją po raz ostatni.

Jej życie przerwała krótka ale intensywna choroba, która ujawniła się zaraz po konferencji. Wszyscy pamiętamy Ją jako pełną energii i życzliwości, wspaniałą organizatorkę, która starannie dbała o dobre imię naszego Stowarzyszenia oraz skutecznie walczyła o nasz zawód.

Wyjątkowo empatyczna, ciepła i pomocna dla wszystkich … brak słów by wyrazić żal z powodu tego co się stało.

Pożegnamy ją z całego serca w sobotę o godzinie 13:00 w Bazylice Katedralnej pw. NMP w Kielcach. Później odprowadzimy Ją na Cmentarz Nowy w Kielcach przy ul. Ściegiennego.

W imieniu Zarządu ŚSRM

Łukasz Łowisz